مقالات

باتری یورونت چیست؟ 

با پیشرفت تکنولوژی انسان ها نیاز به ابزاری داشتند تا بتوانند انرژی را ذخیره کنند و در زمان نیاز از آنها استفاده کنند. آنها باتری ها را در انواع مختلف متناسب با نیازهای گوناگون طراحی کردند و ساختند. یکی از باتری هایی که با کیفیت عالی بخش زیادی از بازار ایران را در اختیار گرفته باتری یورونت است. باتری یورونت در کشورهایی از جمله ویتنام، تایوان، چین و … ساخته می شود. در ادامه به بررسی دقیق تر می پردازیم تا شما بهتر بتوانید خرید باتری یورونت با ظرفیت مناسب را انجام دهید.

خرید انواع باتری یورونت از پاورستان

باتری یورونت در چه ظرفیت هایی ساخته می شود؟

باتری های یورونت با ولتاژ های ۶ ولت و ۱۲ ولت ساخته می شود. این باتری ها با توجه به تکنولوژی بکار رفته در آنها از ظرفیت ۱٫۵AH تا ۲۰۰Ah ساخته شده است. هر کدوم از ظرفیت ها مناسب برای کاربرد های خاصی هستند. قبل از خرید باتری یورونت باید ظرفیت های که ساخته می شود را بدانید. اولین ظرفیت ۱٫۳ آمپر ساعت و پس از آن، ۲٫۳Ah، ۵، ۷، ۹،۱۲، ۱۴، ۱۸، ۲۴، ۲۶، ۳۳، ۴۵، ۵۰ ،۵۵،۶۵، ۷۵، ۱۰۰،۱۵۰ و ۲۰۰Ah  ساخته شده اند.

باتری های یورونت برای چه تجهیزاتی استفاده می شود؟

باتری های یورونت برای مصارف گوناگونی ساخته شده که مهمترین موارد، باتری ups، باتری های آسانسور، باتری های ویلچر برقی، باتری های پنل خورشیدی، باتری های دزدگیر و ماشین شارژی هستند. در هر کدام از این موارد ساختار باتری متفاوت است و صفحه های به کار رفته در آنها ضخامت متفاوتی دارند. در باتری هایی که برای ویلچر برقی و موتور شارژی ساخته شده اند ساختار متفاوتی در نظر گرفته شده تا در مقابل شارژ و دشارژ عمیق آسیب کمتری ببینند.

باتری های سیلد اسید یورونت

باتری های سیلد اسید یا سرب اسید یورونت به دو دسته agm و gel تقسیم می شود اینها تعدادی مزایا و معایب نسب به هم دارند. باتری های vrla به دلیل قیمت مناسب کاربرد زیاد دارند. باتری های agm بیشتر برای موتورهای شارژی استفاده می شود. در باتری های ژله ای به الکترولیت مورد استفاده پودر سیلیکا اضافه می شود. این باعث می شود الکترولیت به شکل ژل در بیاید.

قیمت باتری های یورونت

باتری های یورونت در چندین کشور با کیفیت های مختلف تولید می شود. قیمت آنها با ظرفیت و مشخصات یکسان، متفاوت است. باتری یورونت برخلاف کیفیت بسیار بالایی که دارند دارای قیمت اقتصادی و مناسب هستند و به همین دلیل بخش عمده ای از بازار ایران را در اختیار دارند.

برای خرید باتری یورونت حتما سعی کنید یک وارد کننده یا پخش کننده عمده را پیدا کنید تا امکان تهیه باتری ارزان تر فراهم شود. باتری های ups یورونت پر فروش ترین باتری های بازار هستند.

نوانیا وارد کننده باتری های یورونت محصولات خود را در سراسر کشور توزیع می کند.

خرید باتری ups یورونت

باتری های ups از نوع سیلد اسید هستند. برای نصب این باتری ها باید شارژر یو پی اس بررسی شود و با ظرفیت باتری هم خوانی داشته باشد. اگر این دو با هم تناسب نداشته باشند باتری خراب می شود. برای خرید باتری مناسب حتما باید با مشاور و کارشناس خبره در حوزه باتری مشورت کنید و باتری  ups را از مراکز معتبر تهیه نمایید.

خرید باتری یورونت

نکاتی که برای باتری باید رعایت شود

۱- قبل از خرید باتری یورونت(euronet) ظاهر باتری باید بررسی شود و از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود.

۲- محل نگهداری باتری باید خنک باشد. بهترین دما، دمای زیر ۲۰ درجه سانتی گراد است.

۳- باتری هایی که بیش از سه ماه از آنها استفاده ای نشده است باید شارژ شوند.

۴- محصول باید را در محیطی با تهویه مناسب نصب کنید.

۵- به طور مرتب باید ولتاژ شارژ باتری ها بررسی شوند تا مشخص شود در محدوده مجاز هستند.

۶- باتری باید در تجهیزات، محکم نصب شود.

موارد استفاده باتری یورونت

با توجه با اینکه باتری یورونت دارای تقریبا تمام آمپر پرمصرف می باشد در مصارف صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد از جمله موارد پرمصرف باتری های یورونت می توان به این موارد نام برد: 

  • استفاده در دزدگیر و سیستم های اعلام سرقت 
  • استفاده در سیستم های اعلام حریق 
  • انواع اسکوتر برقی و ماشین های شارژی 
  • تجهیزات پزشکی و بیمارستانی 
  • یو پی اس های باتری داخلی 
  • یو پی اس های توان بالا باتری خارجی 
  • سیستم های برق خورشیدی
  • نیروگاه های بادی 

برای خرید انواع مدل های باتری های یورونت، کلیک نمایید

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید