مقالات, مقالات تخصصی

نقد و بررسی منبع تغذیه سوئیچینگ ۱۲ ولت ۱۰ آمپر نکست

امروزه منابع تغذیه سوئیچینگ جایگاه خاصی در صنعت برق والکترونیک و مخابرات یافته اند و بدلیل برتریها و مزایاي زیادي که نسبت به دیگر منابع تغذیه دارا می باشند توجه صنعتگران ومهندسان برق را به خود معطوف کرده اند تا جایی که گروهی از مهندسان الکترونیک در بهبود و کاراییها و کیفیت آنها تحقیقات گسترده اي انجام داده اند البته نتیجه این تلاشها پیشرفت روزافزونی است که در ساخت این سیستمها پدید آمده است همچنین پیشرفت درتکنولوژي ساخت قطعات نیز تاثیربسزایی درمنابع تغذیه سوئیچینگ داشته است.
با پیداش ماسفتهاي سریع و پرقدرت تلفات ترانزیستوري بطور چشمگیري کاهش پیدا کرده است و عمده تلفات در ترانسها خلاصه می شود که براي غلبه بر این مشکل فرکانس کاري مدار را تا حد MHZ افزایش داده اند.

در این مقاله، منبع تغذیه سوئیچینگ ۱۲ ولت ۱۰ آمپر نکست را مورد بررسی قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

منبع تغذیه سوئیچینگ ۱۲ ولت ۱۰ آمپر نکست.

منبع تغذیه سوئیچینگ ۱۲ ولت ۱۰ آمپر نکست سازگار با برق (۲۲۰/۱۱۰) است . مهم ترین عامل در این نوع محصولات کیفیت آن است.

تمامی تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی بنا به طراحی خاص خود به ولتاژ و جریان مشخصی جهت راه اندازی و کارکرد نیاز دارند . منبع تغذیه قادر است از یک ورودی ولتاژ AC یا DC در محدوده معین ، ولتاژ DC مختلف ( قابل تنظیم ) با سطوح جریان مختلفی تولید نماید .

این منابع تغذیه با استفاده از تکنولوژی سوئچینگ با سوئچ های فرکانس بالا نیاز به ترانس های حجیم را کاهش دادند . در تغذیه های آمپر بالا برای جلوگیری از حرارت بالا ، از بدنه توری و فن و در خروجی به جای یک ترمینال مثبت و منفی استفاده می شود .

در مدل فن دار ، تخیله حرارتی مناسب تر است فن از نوع اولتراسایلنت می باشد یعنس صدای فوق العاده کمی تولید می کند . این فن ها بر اساس جریان کشی سرعت عمل خود را تنظیم می کنند و با افزایش جریان ، سرعت بالاتر می رود.

گروه فنی پاورستان، این منبع تغذیه سوئیچینگ را مورد تست قرار داد. نتایج این تست بصورت اجمالی در یک جدول خدمتتان ارائه میگردد.

جدول مشخصات منبع تغذیه ۱۲ ولت ۱۰ آمپر نکست؛ توسط تیم فنی پاورستان

با توجه به جدول بالا میتوانیم تصمیم بگیریم که آیا این منبع تغذیه، مناسب کار ما هست یانه.
چیزی که واضح است این است که این منبع تغذیه در مقابل رقیب شناخته تر شده اش یعنی مینول، خیلی حرفی برای گفتن ندارد اما در این بازه قیمتی، جزو بهترین انتخاب ها می باشد و نیاز اکثر کارها مانند مصارف حفاظتی، ساختمانی، روشنایی، اتوماسیون و … رابرطرف می نماید.

برای خرید این منبع تغذیه میتوانید از طرق سایت پاورستان اقدام کنید.

خرید منبع تغذیه سوئیچینگ ۱۲ ولت ۱۰ آمپر نکست

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید