مقالات, مقالات تخصصی

نقد و بررسی منبع تغذیه سوئیچینگ ۲۴ ولت ۵ آمپر ادیسون

اینکه از چه نوع منبع تغذیه‌ای (خطی یا سوئیچینگ) در یک طراحی خاص استفاده کنیم، به نیاز طرح بستگی دارد. بنابراین برای انتخاب مناسب‌ترین و بهترین منبع تغذیه برای یک طراحی خاص در نظر گرفتن مشخصات الکتریکی مدار و هزینه تمام شده آن ضروری است.

امروزه منابع تغذیه سوئیچینگ جایگاه خاصی در صنعت برق والکترونیک و مخابرات یافته اند و بدلیل برتریها و مزایاي زیادي که نسبت به دیگر منابع تغذیه دارا می باشند توجه صنعتگران ومهندسان برق را به خود معطوف کرده اند تا جایی که گروهی از مهندسان الکترونیک در بهبود و کاراییها و کیفیت آنها تحقیقات گسترده اي انجام داده اند البته نتیجه این تلاشها پیشرفت روزافزونی است که در ساخت این سیستمها پدید آمده است همچنین پیشرفت درتکنولوژي ساخت قطعات نیز تاثیربسزایی درمنابع تغذیه سوئیچینگ داشته است.
با پیداش ماسفتهاي سریع و پرقدرت تلفات ترانزیستوري بطور چشمگیري کاهش پیدا کرده است و عمده تلفات در ترانسها خلاصه می شود که براي غلبه بر این مشکل فرکانس کاري مدار را تا حد MHZ افزایش داده اند.

در این مقاله، منبع تغذیه سوئیچینگ ۲۴ ولت ۵ آمپر ادیسون را مورد بررسی قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

منبع تغذیه صنعتی ۲۴ ولت ۵ آمپر ادیسون سازگار با برق (۲۲۰/۱۱۰) است . مهم ترین عامل در این نوع محصولات کیفیت بالای آن می باشد .

تمامی تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی بنا به طراحی خاص خود به ولتاژ و جریان مشخصی جهت راه اندازی و کارکرد نیاز دارند . منبع تغذیه قادر است از یک ورودی ولتاژ AC یا DC در محدوده معین ، ولتاژ DC مختلف ( قابل تنظیم ) با سطوح جریان مختلفی تولید نماید .

این منابع تغذیه با استفاده از تکنولوژی سوئچینگ با سوئچ های فرکانس بالا نیاز به ترانس های حجیم را کاهش دادند . در تغذیه های آمپر بالا برای جلوگیری از حرارت بالا ، از بدنه توری و فن و در خروجی به جای یک ترمینال مثبت و منفی استفاده می شود .

۲۴V 5A EDISUN
Load regulationولتاژجریان
۲۱٫۹۱۱٫۷۵
۲۱٫۹۱۲٫۵
۲۱٫۹۱۳٫۸
۲۱٫۹۵
۲۱٫۵۷۶٫۸
V(NL)21.91
V(FL)21.9
درصد۰٫۰۵
Line regulationورودی خروجی
۱۹۰۲۴
۲۰۰۲۴
۲۱۵۲۴
۲۳۰۲۴
۲۵۰۲۴
VariabilityMaxMin
26.4117.34
Temperature50
 noise1.8

خرید منبع تغذیه سوئیچینگ ۲۴ ولت ۵ آمپر ادیسون

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید